Terapie

ADHD je porucha, která patří do oboru dětské psychiatrie. K správné diagnóze tedy stěží dospějete sami, ale měl by vám s tím pomoci dětský psychiatr. Ten si ke spolupráci na vyšetření může přizvat i další odborníky – neurologa, psychologa, pediatra.

 

Pokud se svého dítěte často ptáte, proč se nemůže chovat „normálně“, může se občas stát, že vám nebude moci odpovědět, nebo vám z rozhovoru vyplyne, že by hrozně rádo chtělo být hodné, ale že to tak nějak nejde. V takových případech je třeba zbystřit, protože popsané chování vzbuzuje podezření, že dítě vaše dítě opravdu není „nevychované“, ale že příčinou jeho chování může být porucha aktivity a pozornosti (ADHD).

Štítky: ,

1 thought on “Terapie”

  1. Rudolf Beneš napsal:

    Dobrý den.Potřebovali bychom poradit.Máme vnuka ve věku 10 let.Má ADHD a tím má problém s učivem.Doma s maminkou učí i několik hodin a druhý den při vyvolání neví z toho nic nebo jenom málo.Svého času s ním naše dcera jezdila za lékařkou ,která mu nasazovala nějaký lék.Po čase ale se to vysadilo a ve škole už přestali k jeho nemoci přihlížet.Za sebemenší chybu dostane špatné známky s tí ,že se neučil.Je z toho velice neštastný,protože se doma s maminkou poctivě učí.Je druhý den nevyspalí .Proto bych potřeboval vědět ,zdali existuje nějaké specializované centrum pro vyšetření a léčbu ADHD.Chtěli bychom mu všichni pomoci.Prosím o odpověd.Děkuji Rudolf Beneš Kraslice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *