Co je to ADHD?

Co je to ADHD?

Představte si, že žijete v rychle se pohybujícím kaleidoskopu, kde se zvuky, obrazy a myšlenky neustále mění. Cítíte se snadno znuděni, ale bezmocní, abyste měli mysl na úkoly, které musíte splnit.
Vaše mysl vás rozptyluje nedůležitými pohledy a zvuky a vede vás od jedné myšlenky nebo činnosti k další. Možná jste tak zabaleni do koláže myšlenek a obrazů, že si nevšimnete, když na vás někdo promluví.

Pro mnoho lidí je to, jaké to je mít poruchu pozornosti s hyperaktivitou nebo ADHD. Mohou být neschopní klidně sedět, plánovat dopředu, dokončit úkoly nebo si být plně vědomi toho, co se kolem nich děje.

Zdá se, že své rodině, spolužákům nebo spolupracovníkům existují ve víru neuspořádané nebo šílené činnosti. Nečekaně – v některých dnech a v některých situacích – se zdají být v pořádku; často vede ostatní k tomu, aby si mysleli, že osoba s ADHD může toto chování skutečně ovládat.

Výsledkem je, že porucha může ovlivnit vztahy člověka s ostatními, kromě narušení jeho každodenního života, spotřeby energie a snížení sebeúcty.

ADHD, kdysi nazývaná hyperkineze nebo minimální mozková dysfunkce, je jednou z nejčastějších duševních poruch u dětí. Ovlivňuje 3 až 5 procent všech dětí a možná až 2 miliony amerických dětí.

Postiženo je dvakrát až třikrát více chlapců než dívek. V průměru potřebuje alespoň jedno dítě v každé třídě ve Spojených státech pomoc s poruchou. ADHD často pokračuje do dospívání a dospělosti a může způsobit celý život frustrovaných snů a emocionální bolesti.

 

Přirozený přístup

Namísto předepisování silných a někdy návykových psychiatrických léků (Ritalin, Concerta, Adderall) se naturopatické přístupy k léčbě ADHD a ADD dívají na jednotlivce komplexněji a zohledňují stravu, životní styl, typ osobnosti, okolí a emoční faktory.

Přírodní léky se používají k jemnému a účinnému léčbě příznaků a zároveň pomáhají člověku léčit se a dosáhnout stavu rovnováhy a zdraví.

Přirozený přístup je méně škodlivý a důkladnější a má větší šanci na úplné vyléčení problému, namísto dlouhodobého užívání psychiatrických léků jednotlivcem.

To je velmi důležité, zejména u dětí, kvůli častým vedlejším účinkům léků na předpis a riziku závislosti.