V dospělosti s ADHD

ADHD máme v rodině. Mám ho já, mají ho obě moje dcery, má ho brácha... kde jsme k tomu přišli to nevím, ale je to fakt obtěžující porucha. Nejvíc mě vyčerpává znovu a novu přemýšlet nad tím, co jiní lidé dělají automaticky. Jen zorientovat se v čase je horor. Nevnímám zda uplynula hodina nebo čtyři. Nechce se mi spát když už všichni spí a ráno se nemůžu probudit. Pohlcují mě některé činnosti a k jiným se nemůžu přesvědčit. Bez android kalendáře s upomínkami a tisíci budíky bych zapoměla i vyzvednout dítě ze školky, nebo ho včas uložit do postele. Beru Ritalin, s tím je to lepší, ale zapomínám si ho brát. Zajimalo by mě, proč nejsou informace na těchto stránkách aktualizované, jakoby se tady už dlouho nic nedělo a nikdo o ničem nediskutuje. Našla jsem ale nové informace, projekt, který má pomoct dospělým s ADHD, ale z mého pohledu by si to měli přečíst hlavně rodiče dnešních dětí, budoucích dospělých (tedy pokud lze 18 letého s ADHD považovat za dospělého) tady je odkaz: http://www.nepozornidospeli.cz/index.php/2013-11-13-18-17-04/terapie třeba to někomu dalšímu pomůže.

Reakce

• květoslava Skalová

doktorka (23.1.2017 21:39) reagovat

U řady příběhů nejsou data, kdy byla vydána,takže můžeme pak odpovídat na několik let starý příspěvek.Také postrádám nové příspěvky vztahující se k lonskému a letošnímu roku.Jakoby diskuze před lety usnula.A to je škoda.Co se týká projektu pomoci dospělým s ADHD je to zase k ničemu,jako ostatně každá údajná pomoc těmto lidem.V projektu je nyní jen malá skupinka lidí a ještě nevědí co s ní.Další se tam nedostanou.Taková velká bublina a nic.Jinak jen minimální počet lékařů je schopen diagnostikovat LMD/ADHD, většina psychiatrů dá mylnou dg, a pokud se dotyčný nemocný dostane např.do PL Bohnice, jde mu doslova o život.Pomoc nenabízí ani PK a v podstatě jste na rodinné příslušníky s touto diagnozou sami.Sami v tom pekle a bez pomoci.Známý neurolog u kterého jsem byla před 30ti lety se synem na EEG,při našem odchodu lakonicky konstatoval- no je to vývojová porucha.A nic víc.Dnes všude říká, jak lékaři musí rodiče dobře o podstatě choroby informovat a poradit jim.Mně neporadil a mohl mi ušetřit velké trápení.Nespojila jsem si tehdy slovo vývojová s mozkovou dysfunkcí a podle toho jak nad tím mávl rukou,tak jsem usoudila, že se nic neděje a brali jsme kluka jako zlobivé dítě.Takže našemu zdravotnictví a slovutným lékařům.kteří až ex post vědí jak na to,pěkně děkuji.

Přidat reakci

Pro účast v diskusi se musíte registrovat nebo přihlásit.