BIOFEEDBACK

Maminky prosím Vás, podělte se se mnou, jestli máte nějaká zkušenost s biofeedbackem a jestli Vám to k něčemu pomohlo. Máme syna ADHD 1. třída a máme ve škole dost problémy.. Nevíte někdo z vlastní zkušenosti, jestli by to pomohl biofeedback trochu celkově zmírnit? Je to fakt někdy hodně náročné... Děkuji moc.

Reakce

• Martina Frouz V.

Martina (27.1.2012 14:44) reagovat

Dobrý den, nepoznám jak starý je Váš příspěvek, ale třeba se bude odpověď někomu hodit. S dcerou jsem chodila na EEG Biofeedback když jí bylo 6 let. Kdybych věděla to co dneska, už bych takovou pitomost neudělala. Vyhodila jsem 20 tisíc oknem. Možná, kdybychom to měli doma a dělalo se to denně a dlouhodobě, kdyby se to dalo pořídit za desetinu ceny, tak by to mohlo nějaký efekt mít. Tréning mozku je dobrý nápad, ale ne za tuhle cenu. Kromě toho doposud nebyla provedena žádná kontrolovaná studie, která by účinek jednoznačně prokázala. Jsou to jen dohady a předpoklady i když na vědecké úrovni. Tuším, že o tom je něco napsáno v knize Drtílková Ivana - Šerý Omar: Hyperkinetická porucha / ADHD 2007, nakladatelství Galén

• Jana Lepková

Jana Lepková (11.4.2016 16:38) reagovat

Četla jsem o tom několik článků a pokud jde o studie jde dohledat na PubMed. Studie vypracoval i dr. Tyl či prof. Faber, tuším. Jde o vědeckou metodu. Samotnou mne ta metoda zaujala,ale asi zde jde o tom, že k efektivitě je třeba opravdu vícero sezení a potom občas nějaké udržovací, také záleží na intenzitě poruchy a příčině, u někoho to pomůže více, u někoho ne. Co jsem k tomu studovala materiály, tak vysokou účinnost to má u poruch spánku a efekt u dětského nočního pomočování. Lze dohledat také řadu kvalifikačních prací, když je prostudujete,zjistíte, že bez efektu to není, jen záleží na mnoha faktorech komu to pomůže, ale to je i u jiných metod. Problém vidím spíše v té ceně.

• Martina Frouz V.

Martina (2.5.2016 20:52) reagovat

Ano, dr. Tyl a prof. Faber jsou právě ti dva pánové, kteří v české republice EEG BIOFEEDBACK provozují a poskytují na něj licenci ostatním. Oni jediní se tímto problémem vědecky zabývají. Problém je, že právě nemají žádného oponenta, takže jejich výsledky nikdo nepotvrdil. Jsou to jen možnosti a pravděpodobnosti. Ale jak jsem psala již v roce 2012, mojí dcerce v 6 letech to s ADHD nijak nepomohlo a stálo mě to 20 tisíc. Od druhého stupně ZŠ bere Ritalin a teď Concertu, moje druhá dcera již od 5 let, nyní Stratteru. Já beru také Stratteru a poprvé v životě se mi zdá, že žijeme jako normální lidé, máme radost ze života, můžeme se těšit z činností, které děláme a hlavně je mám pořád za co chválit. Hlavně na té malé je vidět jak je šťastná a spokojená. Ale každý ať se rozhoduje podle sebe.

Přidat reakci

Pro účast v diskusi se musíte registrovat nebo přihlásit.